Šumperk – „Jeseníky turistům“ je název dvouletého projektu, který chce návštěvníky nalákat do severomoravského horského ráje nejen na zimní lyžování, ale také na letní dovolené a výlety. Sdružení cestovního ruchu Jeseníky připravuje celou řadu akcí, které turistům přibližují atraktivní formou region pod Pradědem. Kromě českých turistů je projekt zaměřen i na zahraniční návštěvníky, kteří stále více projevují o Jeseníky zájem.

„V těchto dnech se v informačních centrech objeví pohádkový cestopis Pradědovy pohádky, který bude jakýmsi netradičním průvodcem a návštěvníkům pomůže zorientovat se po celém regionu Jeseníků. Jeho autorem je místní prozaik Miroslav Kubíček a ilustracemi ho doplnila Miroslava Šulcová,“ sdělil k nové publikaci projektový manager Walter Pisk z agentury PORTA DESIGN, která se na přípravě této části projektu graficky podílela. Pohádkový cestopis je určený především pro děti. Region Jeseníků jim poutavou formou přibližují pohádkové postavy a příběhy. Další publikací jsou Omalovánky děda Praděda a také dětský Průvodce naučnou stezkou. „Turisté si budou moci domů odvézt i kalendář regionálních autorů s názvem Lyrické Jeseníky,“ doplnil Walter Pisk.
V rámci celého projektu nechalo sdružení připravit nové mapy, aktualizovalo propagační materiály a do konce roku se také na všech příjezdových cestách regionu objeví obří brána s postavou Praděda, který bude vítat návštěvníky. „Připravujeme manuály pro touroperátory a také kampaň na podporu Jeseníků jako celoroční turistické destinace, která proběhne například v prostředcích městské hromadné dopravy ve vybraných městech České republiky,“ říká dále k projektu Walter Pisk.
Kvůli ekonomické krizi velká část rodin volí méně nákladnou dovolenou a místo zahraničí vybírá lokality v České republice. Jeseníky chtějí těmto rodinám nabídnout komfortní dovolenou s možností aktivního odpočinku. Projekt Jeseníky turistům se také specializuje na cestovní kanceláře, které nabízejí dovolené po České republice. „I tímto způsobem chceme rozšířit povědomí o jednom z nejkrásnějších míst v naší zemi,“ uzavírá Walter Pisk.