Již tuto sobotu se vítěz Světového poháru v běhu na lyžích Lukáš Bauer postaví na start okruhu ve Vesci. Během Mistrovství republiky v běhu na kolečkových lyžích tak navštíví místo konání dalšího světového šampionátu. Závody jsou zároveň znovuotevřením areálu pro veřejnost po právě dokončovaných úpravách areálu. V neděli 31. 8. 2008 mistrovství ČR pokračuje závodem běhu lyžařů do vrchu. Tuto těžkou trať absolvují reprezentanti hromadným startem – předpokládaný doběh závodu je v 10,30 u věže rozhledny Ještěd.c

Již tuto sobotu se vítěz Světového poháru v běhu na lyžích Lukáš Bauer postaví na start okruhu ve Vesci. Během Mistrovství republiky v běhu na kolečkových lyžích tak navštíví místo konání dalšího světového šampionátu. Závody jsou zároveň znovuotevřením areálu pro veřejnost po právě dokončovaných úpravách areálu. V neděli 31. 8. 2008 mistrovství ČR pokračuje závodem běhu lyžařů do vrchu. Tuto těžkou trať absolvují reprezentanti hromadným startem – předpokládaný doběh závodu je v 10,30 u věže rozhledny Ještěd.

Termín:
30. – 31. 8. 2008
Místo:
LIBEREC – VESEC, PILÍNKOV – JEŠTĚD
Pořadatel:
ÚBD SLČR, ve spolupráci s OV MS Liberec 2009
Účast:
Reprezentační družstva mužů a žen, juniorů, juniorek, prvoligové kluby, rezortní střediska ASO DUKLA lyžování Liberec a SKP Jablonex Jablonec n.N.
Lukáš Bauer, Jiří Magál, Martin Koukal, Dušan Kožíšek,
Milan Šperl, Martin Jakš, Aleš Razým, Václav Kupilík, Helena Erbenová, Iva Janečková, Eva Nývltová, E. Hájková, Klára Moravcová, Eva Skalníková

Areál ve Vesci prošel v předchozích měsících úpravami, které byly třeba k přípravě areálu pro světový šampionát, který se zde uskuteční již za 176 dní. V současné době probíhají poslední úpravy. O víkendu se tak na závodišti poprvé od únorových Světových pohárů odehraje lyžařský závod – o titul mistra republiky mezi sebou budou soutěžit nejlepší lyžaři českého reprezentačního družstva mužů a žen, ale také juniorů a juniorek. Tedy podobné složení, které se na stejném místě postaví na start FIS Mistrovství světa v klasickém lyžování v únoru 2009.
K výjimečné podívané a fandění zve Svaz lyžařů ČR a Organizační výbor mistrovství nejen všechny milovníky tohoto sportu, ale také všechny ty, kdo chtějí vidět naše medailové naděje během jednoho ze závodů, které jsou součástí přípravy na šampionát.
„Tratě ve Vesci jsou i pro kolečkové lyže poměrně náročné a pro nás všechny to bude jedinečná příležitost si je znovu otestovat,“ říká Čestmír Skrbek, Sportovní ředitel ÚBD SLČR. „Budeme se na Vesec vracet opakovaně – a to až do únorových závodů. Naši reprezentanti jsou v plné přípravě na vrchol sezóny a určitě nebudou chtít zklamat domácí fanoušky,“ vysvětluje Skrbek. A jak dodává, na tratích proběhly finální úpravy, které jsou důležité nejen pro konání mistrovství republiky ale i pro světový šampionát.
„Od pondělí, 1. září 2008, mohou areál využívat také zájemci z Liberce a okolí – pro jízdu na in-line bruslích, nebo na kole, ale také pro procházky je naprosto ideální,“ říká Kateřina Neumannová, presidentka Organizačního výboru FIS Mistrovství světa v klasickém lyžování. „Každý si může zkusit projet si mistrovskou trať a zhodnotit její obtížnost,“ dodává Neumannová.
Pro všechny, kdo se v celém regionu o pokračující přípravy na šampionát a o stav areálu zajímali je toto mistrovství republiky dobrou příležitostí přijít se na vše podívat „v akci“. „Rozhodně to není poslední závod, na který jménem šampionátu širokou veřejnost zveme,“ říká Neumannová. „Již zanedlouho se zde bude konat Běh po stopách mistrovství světa, na který všechny srdečně zvu a těším se na setkání. Možná se s dalšími závodníky potkáme na trati,“ upozorňuje presidentka Organizačního výboru na možnost všech zájemců přihlásit se do závodu. Ten se uskuteční v neděli, 14. září 2008. „Takže všichni mají ještě dost času trénovat přímo ve Vesci,“ usmívá se Neumannová závěrem.
právy